Kısa Film Yarışması

Geniş bir kitle tarafından takip edilen kısa filmlerin yapımını özendirmek, uygun koşullarda gösterimini ve izleyiciye ulaşmasını sağlamak, ülke sinemasına katkıda bulunan yeni sinemacıları desteklemek, kısa filmi tanıtmak, dünyadan ve Türkiye'den gelen farklı kültürlerdeki örneklerini sunmak, bir festival kültürü içinde kısa filmin tartışılacağı platformu sağlamak, sinemaseverlerin keyifle izleyecekleri bir festival geleneği oluşturmak amacıyla Güzel Ordu Kısa Film Yarışması ilk olarak 2017 yılında gerçekleştirildi.

İlk yılında "Karadeniz", ikinci yılında "Çocuk Hakları", üçüncü yılında "Kadın Hakları" temalarıyla düzenlenen yarışma her yıl bir önceki yıldan daha fazla ilgi gördü. Yarışmanın 2020 yılı teması "Adalet" olarak belirlendi.
Her geçen yıl biraz daha büyüyen yarışmamız, bu yıl ulusal ve uluslararası olmak üzere iki ana yarışmalı bölümün yanı sıra, sinema sektöründeki deneyimli isimlerin birikimlerini aktardığı çeşitli atölye çalışmalarına, söyleşilere ve masterclasslara sahne olacaktır.
Etkinliklerimizi Facebook, Twitter, İnstagram sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.